Філія Мар'янівська гімназія Миколаївського ліцею Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області



   


"Торкнімося серцем до подвигів ратних"

Sep 16, 2015
Спливатимуть роки, але ніколи події страшної і кривавої Другої світової війни не перестануть нас вражати самовідданістю і жертовністю людей, які наближали День Перемоги.

 

16 вересня 2015 року,  напередодні визволення села Мар’янівки,  у Мар’янівську ЗОШ І- ІІІ ступенів завітали вони — суворі фронтовики. Паморозь лягла на їхні скроні, роки поорали зморшками мужні обличчя, але молодою залишилася душа. Святково, з хлібом і сіллю, з особливою  щирістю  і теплотою  мар’янівські школярі вітали шанованих гостей Чмель Світлану Василівну, голову організації ветеранів Новомосковського району, Єськіна Петра Івановича, генерала-майора, голову ради ветеранів, партизанів і підпільників м.Новомосковська та Новомосковського району, Приходька Миколу Трохимовича, полковника у відставці, замісника голови ради ветеранів, партизанів  і підпільників                м. Новомосковська та Новомосковського району біля школи.

     Урочистою ходою вчительський та учнівський колективи разом з почесними гостями вирушили до пам’ятника полеглим воїнам  , щоб низько вклонитись і вшанувати пам’ять тих, хто пройшов тяжкими шляхами війни, виніс нелюдські випробування, не шкодував життя для Перемоги над нациськими загарбниками. На цьому священному місці  і пройшов урок мужності та слави для учнів 1-11 класів. З вітальним словом до учнів та вчителів звернулася  голова ветеранської організації  Новомосковського району С. В. Чмель. Наголосила на тому, що підростаюче покоління повинне  вчити та  знати історію своєї держави,   особливо сьогодні, в ході подій на сході України,    цінувати мир на землі.  Діти, затамувавши подих. слухали розповідь Петра Івановича Єськіна про ті далекі дні війни , про те, як пересилюючи втому, голод і навіть саму смерть,  піднімалися в бій за рідну землю,  йшли звільняти захоплені міста і села; про дії партизанських загонів та підпільників , що діяли на території  м. Новомосковська та Новомосковського району. Цікавими для учнів були спогади             Приходька М. Т. про його воєнне дитинство, про те, як ризикував життям, допомагаючи  бійцям в далекому 1943 році.

     Директор   школи Лядська Р.І. подякувала ветеранів та гостей за перемогу, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, виявлену  в боях за рідну землю, адже солдатський подвиг був, є і буде безсмертним. І наше завдання, як молодого покоління – зберегти світлу пам'ять про Вас, і передати її своїм дітям.