Філія Мар'янівська гімназія Миколаївського ліцею Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області



   


Партизанська слава Новомосковщини

Sep 19, 2017
Сьогодні в школі пройшов урок історичної пам"яті "Партизанська слава новомосковщини"

метою якого  стало розширення  знань учнів про партизанський рух на Новомосковщині, про героїв партизанського руху, виховання патріотичних почуттів , гуманізму, любові до України, пошану до тих, хто боровся за батьківщину.

Пам’ять про ті події багата історіями героїчних подвигів, і нам слід пишатися, що багато з них належать і нашим землякам.

 У найтяжчий час для нашої Вітчизни, 22 червня 1941 року пішли на фронт тисячі солдат і матросів,  до лав добровольців ставало багато юнаків, які ледве закінчили школу. Багато з них  приписували собі роки, щоб потрапити на фронт. Але були й такі, хто в суворий воєнний час боровся з ворогами в глибокому тилу, не жаліючи крові й самого життя.

Свідомий збройний опір окупантам чинили громадяни Новомосковщини, які об’єднувались в партизанські загони, групи опору і  підпільні організації. Мирне населення бойкотувало накази окупаційної влади, ухилялось від роботи, зривало відновлення підприємств тощо.

 Дуже складним і тяжким для партизанів і підпільників був початковий період війни, особливо в осінні і зимові місяці 1941. Жорстокий окупаційний режим, виключно люта зима, відсутність досвіду чинення збройного опору досвідченому і озброєному до зубів ворогу, недостатність зв’язку з радянським тилом, невиправдані витрати, яких зазнавали партизанські загони, – все це ускладнювало боротьбу з противником. Окремі партизанські загони внаслідок великих витрат переставали існувати, деякі розпадались або йшли у підпілля. Однак більшість із них витримала ці сурові випробування, загартувалась в боях, стала для ворога грізною силою.

 З метою увічнення всенародної боротьби та вшанування подвигу партизанів і підпільників Президентом України, Леонідом Кучмою, 30 жовтня 2001 року було встановлено щорічне державне свято День партизанської слави, яке відзначається 22 вересня.

 

 

Це свято є найдорожчим для всіх добровільних учасників підпільно-партизанського руху в Україні в роки війни, воно яскраво відбиває і навіки утверджує непохитну волю, відважність кожного, хто в тилу ворога самовіддано захищав Батьківщину від німецько-фашистських загарбників.