Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.

Мар'янівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомосковського району Дніпропетровської області



   


"ДЕНЬ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ"

20.01.2012
У шостому класі пройшла виховна година " У ЄДНОСТІ НАША СИЛА" присвячена до дня СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ.

22 січня – День Соборності України. Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акта возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається згідно з Указом Президента ( № 42/99 від 21 січня 1999 року).
 
         22 січня 1918 року у приміщенні Будинку вчителя було підписано ІV Універсал, яким Українську Народну республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській площі в Києві було проголошено Акт соборності українських земель.
         Віднині зливаються в одно віками відділені одна від частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна – в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української держави на добро і щастя українського народу”, - пролунало 22 січня 1919 року.
         Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австро-Угорської імперії – возз’єднався на своїй землі в єдину Українську державу. Акт возз’єднання, злуки двох Україн був, швидше, символічним законом прагнення єдності, бо в керівництві країни спільності тоді не було. безпорадність проводу впливала на загальний настрій , - писала сучасниця тих подій, історик Наталя Полонська-Василенко. – Україна, затиснута між двома потужними силами - Антантою з півдня і більшовизмом з півночі, - не мала сил для боротьби. Військо розбігалося, ширилося, ширилося безладдя. У таких умовах пройшла майже непоміченою подія, яка мала велике ідейне значення: Свято соборності України. 22 січня 1919 року на Софіївській площі проголошено злуку УНР і ЗУНР… Але під тиском невідрадних подій свято пройшло сухо, тихо.” УНР як незалежна держава постала рівно за рік перед цим. ЗУНР утворилася в листопаді 1918 року, і відразу ж розпочався процес об’єднання: зазбручанська Українська національна рада надіслала до Києва свою делегацію для переговорів із гетьманом Павлом Скоропадським. Після зміни влади переговори велися з Директорією. 1 грудня 1918 року у Фастові був укладений передвступний договір про злуку обох українських держав в одну державну одиницю.