Мар'янівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомосковського району Дніпропетровської області   

Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Дистанційна освіта на Класній оцінці
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія 5-й Міжнародний освітній онлайн-форум
Національна гаряча лінія

Година спілкування "Жорстокість і насильство"

20.11.2012
Сьогодні у 3 класі пройшла година спілкування на тему "Жорстокість і насильство". Учні дізналися про поняття цих слів.

      Жорстокість — риса особистості, що визначається як байдужість до страждань людей або прагнення завдати страждань іншим. Також трактується як метод досягнення цілі (як правило задля користі).

 
Понятття жорстокості нероздільне від понять мораль та моральність, оскільки у світі тварин цілеспрямованої, усвідомленої жорстокості немає. Жорстокість зазвичай несе в собі поняття верховенства над покірливою чи слабшою силою.
 
Жорстокі способи завдавання страждання можуть включати насилля, але насилля не є обов'язковим, щоби вчинок був жорстоким. Наприклад, якщо потопає інша особа, прохаючи про допомогу, а інша людина, будучи в стані допомогти, просто лежить і спостерігає з байдужістю або зі злобним задоволенням, така людина скоріш жорстока, аніж люта.
 
Крайній рівень жорстокості називають садизмом, найчастіше під цим розуміється жорстокість сама по собі, безвідносно до наявності елементів статевого збочення.

 

      Насильство — це застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили по відношенню до беззахисних.